İSTANBUL - MALAGA - GRANADA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali önünde siz değerli konuklarımızla 07:30de buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1305 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.55de Malagaya uçuş. Yerel saat ile 12.45de varış. Varışımızı takiben alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile Granada ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik Granada şehir turunda görülecek yerler arasında; Bib Lambra Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) yer almaktadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Sagramonte çingene mahallesi turuna (40 Euro) katılıyoruz. Dünya kültür mirası listesinde olan eski çingene mahallesi sagramontede doğal mağaralarda, bir içki eşliğinde doğal çingene showunu izliyoruz. Geceleme otelimizde.

 

2. Gün

GRANADA - SEVILLA

Kahvalti sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra Elhamra sarayı turu (65 Euro - Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Alhambra Sarayı turu gerçekleştirilir) düzenlenecektir. Elhamra, Gırnataya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir. Gezi sonrası Sevilla ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Sevilla şehir gezisinde; Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Bölgesi, Maria Luisa Parkı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası otelinize transferiniz yapılıyor. Akşam arzu eden misafirler ile ekstra “Flamenco Gecesi” (45 Euro) içkili, müzikli İspanyol dansları eşliğinde eğlence. Geceleme otelimizde.

 

3. Gün

SEVILLA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Alcazar Sarayı & Sevilla Katedrali & Cordoba turuna (90 Euro) katılabilirler. Endülüs Emevilerinden kalmış, Arap mimarisinin eşsiz örneklerinden biri olan Alcazar Sarayı, Güzel bahçeleri nedeni ile Jardines de Alcazar ( Alcazar Bahçeleri), yapımına 1181 yılında başlanan, Vatikan ve Londradaki Saint Paul kilisesinden sonra dünyanın 3. Büyük katedrali olsan Sevilla Katedrali ilk duraklarımız. Ardından 140 km mesafede bulunan Cordobaya hareket ediyoruz. 785 yılında yapımına başlanan ve 987 yılında tamamlanan Batı İslam Sanatının en etkili ve en büyük yapılarından biri olan Cordoba Camisi Mezquitayı görüyoruz. Üç kez ilave yapılarak büyütülmüş olan 1013 sütunlu caminin içine 16. Yüzyılda 157 sütun yıkılarak, katedral oturtulmuş ve bugünkü halini almış. Ardından bembeyaz evlerin bulunduğu labirent gibi sokakları ile Musevi Mahallesi Judeira, Plaza Myor, Roma Köprüsü, şehir surları ve Almodovar Kapısı göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası Sevilla ya dönüyoruz.

 

4. Gün

SEVILLA - MALAGA

Sabah kahvaltısı sonrası Ünlü ressam Pablo Picassonun doğduğu şehir olan Malagaya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Ronda Turumuza katılabilir.(40 Euro) Bu turumuzda, coğrafi yerleşim olarak İspanyanın en ilginç yerleşimi sayılan, bozulmamış tarihi yapısı ile İspanyanın en güzel kasabalarından Rondayı gezeceğiz. İlk boğa güreşlerinin başlatıldığı Rondada Tarihi Roma Köprüsü ve İspanya nın en eski arenası ve müzesi görülecek yerler arasındadır. Varışa istinaden yapılacak panoramik şehir turumuzda Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatorosu, Puerto Marina (Liman) ve La Alcazaba göreceğimiz yerler arasında. Geceleme otelimizde.

 

5. Gün

MALAGA - ISTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının TK 1306 seferi ile saat 13.40ta İstanbula uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 20.10da İstanbul a varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor. Gezinin sonu.

Endülüs Tur Programı

ENDÜLÜS TURU