Milano Nice Marsilya Tur Programı

İSTANBUL - BERGAMO - MİLANO

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 10:00da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 705 sayılı tarifeli seferi ile saat 12.20de Bergamoya uçuş. Yerel saat ile 13:15de varış ve panoramik Milano şehir turu. Turumuzda şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano KalesiCastello Sforzescogörülecek ve 19 YY endüstri devrimine damgasını vurmuş olanGalleriaziyaret edilecektir. Galleria; Avrupanın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paristeki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinenvia monte napoleonevevia la spiga caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Şehir turu sonrası otelinize transfer ve geceleme.

 

2. Gün

MİLANO

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizi ekstra olarak düzenlenecek olan Como Gölü & Outlet turuna katılabilirler (50 Euro). Turumuzda Alplerin eteklerinde uzanan büyüleyici manzarasıyla Lombardiya bölgesinin buzul gölü Como ve çevresini ziyaret ediyoruz. Ardından dünyaca ünlü markaları bulabileceğiniz outlette alışveriş imkanı. Tur sonrası Milano ya dönüş ve otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

3. Gün

MİLANO-NİCE

Sabah kahvaltısının ardından Nicee hareket. Güzergah üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Cenova & San Remo turu. (50 Euro). Turumuz Cenova liman bölgesi ile başlıyor. Sampdorianın maçlarını oynadığı Luigi Ferraris Stadı, Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali ve Torre Della Lanterna görülecek yerler arasındadır. Ardından antik Romalılar tarafından kurulmuş ve İtalyan Riviyerasının en büyük turizm merkezlerinden biri olan San Remoyu gzeiyoruz. Tur ardından Nice e varış ve panoramik şehir turu. Turumuzda ünlü Yürüyüş Caddesi La Promenade des Anglais, Nice Limanı, Eski Nice ve dar yaya sokakları, Massena Meydanı, Çiçek Pazarı, Adliye Sarayı ve Jean Medecin Bulvarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer ve dinlenme. Geceleme otelinizde.

 

4. Gün

NİCE

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan St.Paul de Vence ve Cannes turuna katılabilirler (60 Euro). Turumuzda sanat galerileri ve benzersiz coğrafyası ile St.Paul de Vence gezimizin ilk durağı. Ardından dünyaca ünlü film festivaline ev sahipliği yapan Cannes şehrine gidiyoruz. Fransız Rivierasının en ünlü şehirlerinden biri olan bölgede Festival Binası, Croisette Bulvarı ve tarihi sokakları gezdikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleceke olan Monaco / Monte Carlo turuna katılabilirler (75 Euro). Turumuzda Vatikandan sonra Dünyadaki ikinci küçük bağımsız devlet olan Monako Prensliği ile gösterişli casinoları ve renkli gece hayatıyla Avrupanın en ışıltılı noktalarından biri olan Monte Carlo ziyaret edilecektir. Trafiğin durumuna göre, yine dönüş yolu üzerinde değişik manzaralarla seyahat ederek, akşam saatlerinde Nice e dönülecektir. Geceleme otelimizde.

 

5. Gün

NİCE - MARSİLYA

Sabah kahvaltının ardından Niceten ayrılıyor ve Marsilyaya doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan St.Tropez & Antibes (50 Euro) turuna katılabilirler. Provence-Alpes-Côte dAzur bölgesindeki Antibese doğru hareket ediyoruz. Pablo Picassonun da eserlerinin sergilendiği Grimaldi Şatosunu da panoramik olarak görüyoruz. Burada verilen serbest zamanın ardından 1950lerde Brigitte BardotunVe Tanrı Kadını Yarattıfilmi ile Avrupanın ilgisini üstüne çektikten sonra, sosyetenin göz bebeği olan Saint-Tropeze hareket ediyoruz. Burada şehir turu yapıyor ve bu ünlü kasabayı keşfetmek için serbest zaman veriyoruz. Ardından varışa istinaden yapılacak panoramik şehir turunda. 19. yy den kalma Notre Dame de la Gadre basilikası, Eski Liman ve Marsilya katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer ve dinlenme. Geceleme otelinizde.

 

6. Gün

MARSİLYA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak Marsilya havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 404 sayılı tarifeli seferi ile saat 14:35de İstanbula hareket. Yerel saat ile 19:40de İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

 

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • · Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW)- Bergamo (BGY) / Marsilya-Istanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

  · Havalimanı vergileri

  · 3*otellerde 5 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

  · Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

  · Şehirler arası transferler 

  · Panoramik Milano, Nice ve Marsilya şehir turları 

  · Şehir vergileri 

  · Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

  · Zorunlu Seyahat Sigortası

 • TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • · Vize ücreti (120 Euro)

  · Özel Seyahat sağlık sigortası (20 Euro)

  · Yurt dışı çıkış harcı bedeli

  · Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar 

  · Opsiyonel turlar 

  · Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

 •   Öğle ve akşam yemekleri