İSTANBUL - PORTO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali önünde siz değerli konuklarımızla 06:30da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1449 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.55te Portoya uçuş. Yerel saat ile 11:45te varış. Varışımızı takiben alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile panoramik Porto şehir turu .Görülecek yerler arasında Douro Nehri ne tepeden bakan Rieira semti tarihi binaları, Bolsa Sarayı, Santa Clara Kilisesi, Se Katedrali (Porto Katedrali), House Of The Prince, Sao Francisco Kilisesi, Sao Bento tren istasyonu, Ponte d Lous I Köprüsü ve Douro Nehri ile panoramik şehir turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

2. Gün

PORTO

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak gerçekleştireceğimiz Braga & Guimares turu (60 Euro) . Portekizin önemli şehirlerinden biri olan Braga ilk durağımız. Bragada önemli kutsal mekanlardan biri olanDağların İsası Kilisesini (Bom Jesus Do Monte) görüyoruz. 650 basamakla çıkılan bu muhteşem yapı Kuzey Portekizin granit yapılarının en güzel örneği. Dindar insanlar kutsal günlerde bu basamakları dizlerinin üzerinde çıkarak kutsal mekana ulaşıyorlar. Bragadan sonra Portekizin eski başkenti Guimarese hareket ediyoruz. Unesco koruması altında olan Guimares tipik evleri ve meydanlarıyla çok sevimli bir şehir. Guimaresi gördükten sonra Okyanus kıyısındaki güzel manzaralı yoldan Porto ya hareket ediyoruz. Varışa istinaden otele transfer ve geceleme otelenizde.

 

3. Gün

PORTO - LİZBON

Sabah kahvaltı sonrası Lizbona doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde ekstra Fatima & Nazare & Obidos turu (50 Euro) düzenlenecektir. İlk durağımız olan Fatimaya doğru yola çıkıyoruz. Meryem Ananın 1917 yılında üç küçük çobana görünüp üç sırrı verdiği bu yer, Hristiyanlıkın en büyük hac ve ibadet merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Fatimadan sonra Okyanus kıyısına yönelip Nazare adlı, kumsalıyla ünlü balıkçı kentine yöneliyoruz. Ünlü Kaşif Vasco de Gama uzak deniz yolculuklarına çıkmadan önce dua etmek için geldiği Nazare falezlerinden etkilenmemek mümkün değil. Daha sonra, hala 12 Yüzyıl surları ayakta olan, tarihi dokusunu korumayı başarmış Orta Çağ mirası Obidos Kentini geziyor ve Lizbon a hareket ediyoruz. Varışa istinaden otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

4. Gün

LİZBON

Sabah kahvaltı sonrası düzenlenecek panoramik Lizbon şehir turunda, VII. Eduardo Parkı, şehrin kalbi sayılan Rossio Caddesi, ünlü Libardede Meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, Alfama Semti, Alcantara Semti, keşifler için uğurlamaların yapıldığı Belem Kulesİ, Belemde Keşifler Anıtı ve Jeronimus Manastırı görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Sintra & Cascais & Estoril & Cabo de Roca turuna ( 60 Euro) katılabilirler. Portekiz monarşisinin en önemli yazlık sarayı olan Sintra Kraliyet Sarayı nı gezeceğimiz bu turumuzda, sarayın neredeyse bir çini müzesini andıran Arap stilinde ilginç mimarisini yakından görme imkanınız olacak. Bu turumuzdan sonra şirin kasabaların eski balıkçı mahallelerini, yazlık evlerin bulunduğu Cascais ve Estoril sahili görülecek yerler arasındadır. Avrupa Kıtasının en batı ucu olan Cabo da Roca son durağımız. Gezi sonrası otelimize transferimiz yapılıyor. Arzu eden misafirlerimiz akşamlarını ekstra olarak düzenlenecek olan Fado Gecesi gezisine ( yemeksiz 50 Euro, yemekli 75 Euro) katılarak geçirebilirler. Geceleme otelimizde.

 

5. Gün

LİZBON - İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının TK 1760 seferi ile saat 16.15te İstanbula uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 00.15de İstanbul a varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor. Gezinin sonu.

Porto-Lizbon Tur Programı

PORTO-LİZBON TURU