Вопросы

Balona En Fazla Kaç Kişi Binebilir?

Minimum 10, maksimum 20 kişi binebilir.

Havada Aniden Rüzgar Çıkarsa Ne Olur?

Balon turuna başlamadan önce meteoroloji hava tahmin raporları alınır. Rüzgar ölçer cihazlar kullanılır. Hava şartlarının uygun olmaması durumunda balon turu başka bir güne ertelenir.

Balon Sepeti Ne Kadar Dayanaklı?

Yolcuları taşımak için tasarlanan balon sepeti genellikle saz ve hafif çelik kondüksiyondan imal edilmektedir. Hafif ve son derece sağlamdır.

Balona Binmek İçin Alt Yaş Sınırı Kaçtır?

Ailelerin sorumluluk teminatıyla 6 yaşından büyük çocuklar balon turuna katılabilir.

Çocuklar Ücretli Mi?

12 Yaşına kadar olan çocuklar %50 indirime tabidir.

Özel Balon Turu Nedir?

Sadece siz veya arkadaşlarınız için planlanan özel uçuşlardır. Dışarıdan yolcu alınmamaktadır.

Ayrıca evlilik teklifi, doğum günü, düğün, nikah, sevgililer günü gibi günlere özel, isteğe bağlı olarak balon süslemesi,şampanya, pasta gibi servisler sağlanmaktadır.

Balon Turları Neden Sabah Erken Saatlerde Başlıyor?

Uçuş için hava şartlarının en uygun olduğu zaman belirlenmektedir. Günün bu saatleri genellikle rüzgar açısından en uygun zamanlardır.

Balonlar Ne Kadar Yükseğe Çıkmakta?

Federal Havacılığın ölçüm düzenlemeleri çerçevesinde rüzgarın durumu ve pilotun kararına göre 1500 metreye kadar çıkabil-mektedir.

Balonun Yırtılma İhtimali Var Mıdır?

Balonun kubbe adı verilen balon kısmı birer metrekarelik panellerden oluşmakta olup, paneli oluşturan şeritler çelik alaşımıdır. Sürekli olarak kontrol ve bakımları yapıldığı için balonların yırtılma gibi zarar görme ihtimalleri yok denecek kadar azdır.

Balona Binmeden Önce Yanımıza Neler Almalıyız?

Giysiler mevsimlere bağlı olarak değişkendir. Yaz aylarında; kot pantolon, rahat pantolonlar, sportif giysiler ve düz tabanlı ayakkabılar, hafif bir ceket veya ince bir mont alabilirsiniz. Kış aylarında ise; soğuk hava şartlarına göre giyinmek gereklidir.

Balonun Kalkacağı Alana Nasıl Gidebiliriz?

Balon turunun başlayacağı alana firmamızın tahsis edeceği servis araçlarıyla ulaşım sağlanmaktadır. Balon turunun bitiminde aynı servis araçları sizleri aldığımız yerlere geri bırakmaktadır.

Hamilelik Durumundakiler Balona Binebilir Mi?

6 Ay ve üzeri hamilelik durumu olan kişilerin balon turuna katılmaları sakıncalıdır.

Balon Turu Bölgeyi Tamamen Gösterir Mi?

Sıcak hava balonlarında yön tayini yoktur ve rüzgar ile hareket eder. Farklı irtifalarda rüzgar farklı yönlere esmektedir. Pilotlar özel rüzgar ölçer cihazlarla bu rüzgarı kullanarak mümkün olabilecek en güzel manzarayı göstermeye çalışırlar.

Balon Turundaki Diğer Servisler Nelerdir?

Açık büfe Kahvaltı

Uçuş sonrası şampanyalı kutlama

İsminize düzenlenmiş pilot imzalı özel uçuş sertifikası

Ayrıca bütün yolcularımız 7.000.000 € kadar sigortalıdır.